a

Jak na rozlučku se svobodou?

Jak na rozlučku se svobodou?

Poslední den svobody? Tak na ten nesmíte do konce života zapomenou! Ale jak to udělat? Dříve rozlučka se svobodou patříla k výsadě mužů, dnes si však tento poslední doušek svobody užívají i slečny. Nejspíše tuto akci budete znát především z amerických filmů, ale v poslední době narůstá její obliba i u nás. Ale jak tento den proměnit v nezapomenutelný? Důležité je naslouchat především přání budoucího ženicha, či nevěsty. Ne každý stojí o večírek ve velkém stylu. Ať už tuto rozlučku se svobodou pořádá svědek, nejlepší kamarádka, nebo družička, je potřeba ji řádně připravit.

První otázkou tedy je, kdo bude rozlučku organizovat?
Nejčastěji se této role ujme svěděk/svědkyně, není to však žádné psané pravidlo. S přípravami jim pak pomáhá i okruh nejbližších přátel či rodina. Možnost organizace spočívá i na samotné budoucí nevěstě či ženichovi. Přece jen je to jejich den a oni sami si musí určit, zda chtějí večírek ve velkém stylu, nebo si ho chtějí užít v poklidu a vydat se například někam za relaxem.

Když už se zvolí povolaná osoba, která rozlučku se svobodou bude organizovat, nastává

další důležitá otázka – Jak zvolit správný termín?
Správné datum je základ úspěchu. Důležité je se předem domluvit, kdy by se to budoucímu ženichovi, nebo budoucí nevěstě hodilo. Poté je důležité zjistit, zda mají v daný termín čas i ostatní a můžete se pustit do organizace.

Samozřejmě takový pořádná rozlučka také něco stojí, další otázkou tedy je, kdo tento večírek zaplatí?
Obvykle platí ten kdo organizuje, minimálně její plánovanou část – apartmán, wellness, striptýz, limuzínu, občerstvení. Rozhodně není nutné, aby organizátor pratil i následnou útratu v baru. Samozřejmě všichni účastníci rozlučky se můžou na rozlučku složit, nebo si jednotlivé položky rozdělit.

Takže teď už víme, kdo rozlučku organizuje, kdy ji budeme organizovat a i kdo ji zaplatí a teď příchází ta nejdůležitější část – v jakém duchu se rozlučka ponese?
Téma by se mělo odvýjet od povahy osoby, pro niž se rozlučka dělá. Pokud víte, že se při této tradiční zábavě nebudou cítit dobře, zbytečně je do ní netlačte. Rozlučka má být nezapomenutelně zábavným večerem, nikoliv těžko zapomenutelným fiaskem.

Důležité tipy na závěr

  1. Respektujte přání snoubenců
  2. Nezvěte nikoho, kdo není pozván na svatbu
  3. Vždy zvažte vazby účastníků a nastávajících v kontextu s programem
  4. Nepřekračujte hranice za každou cenu a netlačte hlavní aktéry večera do něčeho, co by jim mohlo být nepříjemné

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *