5 Tipů na netradiční snubní prstýnky

Přemýšlíte nad tím, jaký druh snubních prstýnku vybrat? Ale nemůžete se rozhodnout? Přece jen Vám zůstanou na celý život, takže výběr správných prstenů není radno ponechat náhodě.

 

A jak tedy vybrat ten pravý?

V dnešní době snad není nic nemožné! Prstýnky si můžete nechat dokonce i vytetovat, vyrobit ze dřeva, nebo si nechat udělat ručně kované. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Dokonce už se dnes objevují v nabídce kurzy, kde si sami své prsteny můžete vyrobit.

 

Na co si ale dát pozor?

Jak se říká dvakrát měř, jednou řež, tak u prstýnků to platí dvojnásobně. Určit správnou velikost je trochu oříšek. Nesmí být ani příliš těsný, ani příliš volný. Velikost prstu se totiž časem může měnit. A jak nad tímto problémem vyzrát? Prsten by se měl při správné velikosti po článku prstu volně pohybovat, ale zatímco vy jej zvládnete sundat bez potíží, partnerovi by to mělo jít podstatně hůře.

 

Kolik takové prstýnky stojí?

To je otázka, kterou si musíte položit před samotným výběrem. Cena se odvíjí od materiálu, kamene, trendu a originality.

Obecně mezi nejlevnější varianty patří:

  • Chirurgická ocel(stovky až 4000 Kč) – u té ale pozor, protože pokud si chcete do prstýnku něco nechat vyrýt, tak tady to půjde dost těžko
  • Titan(stovky až 6000 Kč)

Dražší varianta:

  • Žluté zlato(3000 až desetitisíce Kč)

Ještě dražší varianta:

  • Bílé zlato(4000 Kč až desetitisíce Kč)

Spolehlivě nejdražší:

  • Platina(desetitisíce až statisíce Kč)

Pokud budete uvažovat nad originálními prsteny ze dřeva, kovu atd. cena se nedá obecně specifikovat. Takový prsten je originál a zároveň umělecké dílo a je na každém autorovi, na kolik si svou práci cení.

 

Kdy je nejlepší čas na objednání prstýnků?

Tak tady není na co čekat. Čím dříve, tím lépe. Pokud se budete brát v létě, tak začátkem roku je ideální čas se začít prstýnky zabývat. Vybrat správný styl, tvar a materiál zabere nějaký čas, takže s výběrem neotálejte.

Každopádně prstýnek je na celý život, takže vybírejte pečlivě a řiďte se vlastním stylem, vnímejte i jeho pohodlnost a praktičnost. Pokud ho nechcete mít schovaný doma v trezoru, musí s vámi zkrátka splynout.

I s výběrem těch správných prstenů vám dokážeme pomoci. Napište nám.

Kde například narazit na originální prsteny?

www.kredum.cz

www.kovaneprsteny.cz

www.mfwood-design.cz

www.helios-zlato.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *