Blog

a

Svatba v zahraničí

Svatba v zahraničí?

Chcete zažít romantickou svatbu na pláži? Jen vy dva, moře a západ slunce, nezní to přímo kouzelně? V dnešní době není nic nemožné a pokud sníte o svatbě v zahraničí, musíte mít pouze na paměti to, že se nejedná o spontání akci, tak jak to většinou ve filmech vypadá.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na co se při svatbě v zahraničí zaměřit

Nejdůležitější je vždy zvolit správnou svatební agenturu, která se za vás postará o celý průběh svatby.

Pokud se rozhodnete svatební agenturu vynechat, tak se připravte na spousty nudného papírování a běhání po úřadech. Zároveň si budete muset nastudovat spousty vyhlášek v dané destinaci, kde se bude svatba odehrávat, takže je potřeba mít i nějaké jazykové dovednosti. Jak již jsem zmínila, svatba v zahraničí není žádný spontání nápad, musí se naplánovat minimálně tři měsíce dopředu. Je to důležité hlavně kvůli administrativě, která se posílá na místo konání svatby přibližně s dvouměsíčním předstihem. Dále je také nutné zažádat o vydání duplikátu rodného listu, překlad všech potřebných dokumentů či jejich ověření apostilou na Ministerstvu zahraničních věcí. Také je potřeba myslet na to, že je nutné dorazit na místo dva až tři dny před termínem obřadu. Po svatebním obřadu obdržíte oddací list, který vám místní úřady opět budou muset opatřit apostilou.

Nezapomeňte si po příletu do České republiky nechat přeložit oddací list do češtiny. Oddací list, jeho překlad, občanské průkazy a rodné listy poté vezměte na speciální matriku v Brně, která je jako jediná oprávněná ke stvrzování zahraničních sňatků. Ta vám následně vystaví také český oddací list.

 

Jaké místo je to pravé?

Mezi nejoblíbenější a také cenově nejdostupnější patří řecké ostrovy, Chorvatsko a Itálie. Pokud jste si zamilovali ostrov Santoriny, musíte počítat až s dvojnásobnou cenou za svatbu i za líbánky oproti jiným řeckým ostrovům. Jestli se řadíte mezi náročnější snoubence a vyhledáváte větší exotikou, pak by se vám mohly zalíbit – Seychely, Maledivy nebo Mauricius, tam se však ceny pohybují ve statisících za svatbu a za líbánky.

 

No Comments

Leave a reply